20.7.07

Polsko otevira svuj pracovni trh pro Belorusy, Rusy a Ukrajince

Znowelizowane rozporządzenie (§2 pkt 27) przewiduje możliwość wykonywania pracy przez cudzoziemców – obywateli państw sąsiadujących z Polską (dotyczy to Białorusi, Rosji i Ukrainy) bez zezwolenia na pracę w okresie do trzech miesięcy w ciągu kolejnych sześciu miesięcy, pod warunkiem posiadania przez nich oświadczenia polskiego pracodawcy o zamiarze powierzenia wykonywania pracy, które to oświadczenie jest rejestrowane w powiatowym urzędzie pracy, właściwym ze względu na siedzibę/miejsce zamieszkania pracodawcy. vice...

Osobne si myslim, ze je to krok spravnym smerem, ktery ukazuje, ze
- kdyz se chce tak to jde
- na ministerstvu prace v Polsku se umi postarat o svuj trh prace

V CR davno nazrava problem nedostatku pracovni sily. Je sice skvele, ze nezamestnanost klesa, ale na druhe strane omezeny zdroj pracovni sily na trhu muze vyznamne omezit jak podnikani tak i investice. A to nemluvim o cene. Nechceme to v CR vyuzit take, zustaneme pozadu za Polaky v otazce pritahovani kvalifikovanych lidi z vychodu? Docela by me zajimalo, zda existuje nejaka oficialni pozice ceske vlady v teto otazce a zda se tim vubec nekdo zabyva.

1 komentář:

Bolek řekl(a)...

Zdravim, jak se vede?
Ma Aljeks v Bel nějaký mobilní číslo? Můžete mi ho poslat? Kontakt na mě je na bolekczech.livejournal.com (8. článek od shora)