30.3.06

Solidarita, amnesty international, je to ucinne?

Amnesty International
Belarus ACTIONS - Defending Human Rights in Belarus

Priznam se, ze jsem hodne skepticky ohledne ucinnosti dopisu Lukashenkovi s prosbou zastavit poruseni lidskych prav. Obzvlast neucinne jsou IMHO ty, ktere zacinaji 'Dear Mr. President' nebo 'Dear Aleksandr Lukashenko'.

Mame co do cineni s bandou zlocincu, kteri se smeji do oci celemu svetu. Je naivni psat tyto dopisy. Je to mozna dobre pro nas dobry pocit, ale nic nemeni na situaci v Belorusku. Je lepsi uz pak poslat pohled, dopis, balik politickym veznum. Anebo treba navstivte velvyslanectvi Beloruska v Praze (nebo jinde). Pokud Vas pusti dovnitr, muzete polozit otazku na tema demokrace a dodrzovani lidskych prav.

Ale psat 'Dear Aleksandr...' to je jako psat stiznost Hitlerovi na spatne zachazeni v koncentracnim tabore.

3 komentáře:

jerrinot řekl(a)...

Rekl bych ze ma cenu organizovat petice.

Pochopitelne si nemyslim ze to muze hnout svedomim diktatora. Ma to ale to jiny efekt: Lide co podepisi si spise uvedomi ze tu takovy problem existuje, zamysli se nad nim, diskutuji o nem...Dale pokud petice ziska dost podpisu, tak se o ni(a potazmo o problemu celkove) mluvi v mediich.....

Hnidopich řekl(a)...

Při hodnocení podobné akce je třeba brát v úvahu i fakt, že se většinou jedná spíše o vyjádření morální podpory perzekuovaným občanům v diktátorstvím nemocné zemi. A to samo o sobě velmi vysokou hodnotu, to určitě potvrdí nejeden český disident.

Hnidopich řekl(a)...

PS: Nezdá se mi úplně fér vyčítat demonstrujícím přehnanou slušnost. To je spíše vlastnost, jíž je třeba si vážit.